Riigid
↑↓ liigu↵ valiOtsi kogu saidilt

Kus on diisel kõige odavam täna? Eesti, Rootsi ja Soome kõrvuti

Diisli hind Rootsis, Eestis ja Soomes

DiiselRootsi hinnakirjahinnana, Eesti ja Soome nädala keskmisena

Rootsi

2,074 €/l 23,09 SEK/l

Kettide hinnakirjahind Rootsis · täna · kehtib alates 23. oktoobrist 2026

Circle K 23,09 SEK/l · Preem 23,09 SEK/l

Diisel, riiklik keskmine hind (Euroopa Komisjoni Weekly Oil Bulletin), nädal alates esmaspäevast, 19. oktoobrist 2026

  • Rootsi2,040 €/l
  • Eesti2,062 €/l
  • Soome2,532 €/l

Eesti tanklate pumbahindu me ei näita: allpool on Rootsi hinnakirjahind ja riiklikud keskmised. Miks?

Norra, võrdluseksKuu keskmine, september 2026

Diisel, 2026. aasta septembri keskmine

  • Norra2,548 €/l27,52 NOK/l
  • Eesti2,085 €/l

Norra numbrid on kuu keskmised ja viimane kuu (september 2026) jääb teistest numbritest ajaliselt tahapoole. See on vana võrdlusnäitaja ega ütle, kus tasub tankida, seepärast ei ole Norra kalkulaatoris.

Tankimine samal nädalalRiiklikud keskmised (Weekly Oil Bulletin), nädal alates esmaspäevast, 19. oktoobrist 2026
Kütus
Tankimisriik

Diisel, 50 l

Rootsi102,00 €

Eesti103,10 €

Nende keskmiste hindadega maksab 50 liitrit Rootsis 1,10 € vähem kui Eestis.

Sõidukulu ei ole arvesse võetud. Kalkulaator võrdleb ainult sama nädala keskmisi. Soome sõites lisandub laevapilet, mida arvesse ei võeta.

Rootsi kettide hinnakirjahinnad täna, Eesti ja Soome riiklikud nädala keskmised ning kalkulaator täie paagi kohta.

Päevahinnad ja riiklikud keskmised kehtivad erinevate ajavahemike kohta, seega nende vahet ei näidata säästuna. Tankimiskalkulaator võrdleb ainult sama nädala numbreid. Hinnakirjahind on keti üleriigiline soovituslik hind enne kohalikke allahindlusi; tankla juures võib hind olla madalam. Hinnakirjahind kontrollitud 23. oktoobril 2026 kell 16:30.

01 · Kuidas numbreid lugeda

Mida numbrid tähendavad?

Eesti tanklate pumbahindude jaoks ei ole meil allikat, mille litsents lubaks neid uuesti avaldada. Hinnavõrdlusteenuste andmeid me ilma loata ei kopeeri, seega näitame ainult neid numbreid, mida tohib avaldada.

Rootsi: Circle K ja Preem avaldavad oma üleriigilise hinnakirjahinna. Hinnakirjahind on keti soovituslik hind, mitte üksiku tankla hind; pumba juures võib hind olla madalam.

Eesti ja Soome: Euroopa Komisjoni iganädalane naftabülletään avaldab iga riigi keskmise hinna kord nädalas. Mõlema riigi numbrid on samalt nädalalt (nädal, mis algab 19. oktoobril 2026), seega neid saab omavahel võrrelda. Üksiku tankla hinda need ei näita.

02 · Veel

Täpsemad lehed: tanklad, kaardid ja kalkulaatorid

03 · Küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Kus on diisel kõige odavam täna?

Rootsi kettide diisli hinnakirjahind (täna) on 23,09 SEK/l (≈ 2,074 €/l). Nädala keskmised (nädal algab 19. oktoobril 2026): Eestis 2,062 €/l, Rootsis 2,040 €/l, Soomes 2,532 €/l. Päeva hinnakirjahinda ja nädala keskmist omavahel ei võrrelda. Allikad: Circle K, Preem ja Euroopa Komisjoni iganädalane naftabülletään.

Miks ei ole Eesti tanklate hindu?

Eesti tanklate pumbahindude jaoks ei ole meil allikat, mille litsents lubaks neid avaldada, ja hinnavõrdlusteenuste andmeid me ilma loata ei kopeeri. Seepärast näitame ainult lubatud numbreid. Eesti number on riiklik keskmine hind (iganädalane naftabülletään), mitte üksiku tankla hind.

Kas Soomes tankimine tasub ära?

Sama nädala keskmistega (nädal, mis algab 19. oktoobril 2026) maksab 50 liitrit diislit Soomes 126,60 € ja Eestis 103,10 €, see tähendab Soomes 23,50 € rohkem. Arvutus põhineb riiklike keskmiste erinevusel, mitte üksiku tankla hinnal, ja sõidukulu selles ei ole. Ülal olev kalkulaator võrdleb ka teisi koguseid ja bensiini.

Kas Rootsis on diisel odavam?

Sama nädala keskmistega (nädal, mis algab 19. oktoobril 2026) maksab 50 liitrit diislit Rootsis 102,00 € ja Eestis 103,10 €, see tähendab Rootsis 1,10 € vähem. Rootsi päevane hinnakirjahind on eraldi number ja seda nädala keskmisega ei võrrelda. Lisanduvad laevapilet ja sõit sadamatesse, mille kulu me ei näita.

04 · Allikad

Allikad ja litsentsid

  • Euroopa Komisjon, Weekly Oil Bulletin (CC BY 4.0), väljaanne 19. oktoober 2026
  • Rootsi hinnakirjahinnad: avaldanud Circle K ja Preem
  • Statistisk sentralbyrå (SSB), tabel 09654, üleriigiline kuukeskmine (CC BY 4.0), september 2026. Eesti number on nende ELi bülletääni nädalaväärtuste keskmine, mille esmaspäev jääb 2026. aasta septembrisse.
  • Piirilehtede allikad on loetletud igal lehel eraldi.
  • Vahetuskursid: Euroopa Keskpank (EKP), viitekurss: 1 € = 10,8003 NOK (september 2026); 1 € = 11,1310 SEK (23. oktoober 2026)